Acta de selección dos sete peóns dos programas de cooperación 2009.
En Pontecesures, a nove de xullo de dous mil nove; sendo as 10.15 h. reunido na Casa do Concello de Pontecesures o órgano de selección para 7 postos de peóns de construcción do Concello de Pontecesures, formado pola Secretaria do Concello Dna. Trinidad RodrÃguez Suárez que actuará de Presidenta, polo Administrativo do Concello D. Ricardo Campos Saborido, que actuará de vogal, e polo Técnico de Emprego D. José Francisco RodrÃguez Fructuoso, que actuará de vogal e secretario. Estivo presente durante o proceso selectivo coma ointe, en calidade de representante sindical dos traballadores do concello D. Elias Sanmarco Enrique.
Estableceuse primeiramente unha ficha de datos persoais que cada un/unha dos/das aspirantes ten que cumprimentar, asà como posteriormente a elaboración dun baremo, segundo os criterios de selección e baremación da Orden do 29 de decembro de 2008 que regulan os Programas de Cooperación no 2009 da ConsellerÃa de Traballo, dos que se xunta o modelo.
Iniciado o acto ás 10.30 h. procédese a realizar as correspondentes entrevistas entre toda aquelas persoas candidatas que, de conformidade coa oferta remitida pola oficina de emprego de VilagarcÃa de Arousa, presentáronse: Francisco Javier Acosta CastroagudÃn; José Carlos Angueira Bentrón; Ramón Besada Gómez; Manuel Boquete RodrÃguez; Isolina Caldelas Agrasar; Francisco Carril Portas; David Crespo Crespo; José Jorge Da Rocha Pereira Aires; Francisco DomÃnguez Chazo; Diego Alejandro Dopazo Otero; José Manuel Fandiño Loureiro; Manuel Figueira Perez; Victor Manuel Frieiro Portas; Rafael Gómez RodrÃguez; Mª Olga Guitián GarcÃa; Genaro Lafuente Lestón; Ramón Magán Bodaño; Juan Ramón Pardal Moure; Isidro Pérez Magán,; Natalia Potel Saborido; Remedios RodrÃguez Requejo; Antonio RodrÃguez RodrÃguez; Mª Carmen RodrÃguez Castrelo; Sergio Rumbo Moure; Lúis Sánchez López; Manuel Sobradelo Vicente; e Carmen Souto Durán.
Non se presentaron: Gerardo GarcÃa Castromán; e Mª Concepción Gimenez Silva.
Presentouse e manifestou non interesarlle esta oferta de emprego: Juan Manuel Castaño Piñeiro.
Asà mesmo, presentouse Miguel Custodia Llerena, abandonando o lugar de realización desta selección de persoal cando se lle estaban explicando cuestións referidas á citación enviada pola Oficina de Emprego, e que non tiña no seu poder. Polo tanto, non se puido baremar a esta persoa.
Seguidamente os/as vinte e sete aspirantes cubriron a ficha de datos persoais, para a continuación proceder á realización dunha entrevista persoal con cada un deles. ConcluÃda a entrevista e realizado o baremo, a puntuación obtida polos/as aspirantes foi a seguinte:
Lúis Sánchez López………………………………………………….. 9.25 puntos
Ramón Besada Gómez………………………………………………. 7.00 â??
Antonio RodrÃguez RodrÃguez……………………………………. 7.00 â??
Isolina Caldelas Agrasar……………………………………………. 6.00 â??
Genaro Lafuente Lestón…………………………………………….. 5.25 â??
Manuel Boquete RodrÃguez……………………………………….. 5.00 â??
José Carlos Angueira Bentrón……………………………………. 5.00 â??
Remedios RodrÃguez Requejo……………………………………. 4.75 â??
Francisco Carril Portas……………………………………………… 4.50 â??
Isidro Pérez Magán………………………………………………….. 4.50 â??
Júan Ramón Pardal Moure………………………………………… 4.50 â??
Manuel Sobradelo Vicente…………………………………………. 4.25 puntos
Carmen Souto Durán………………………………………………… 4.00 â??
Mª Carmen RodrÃguez Castrelo………………………………….. 4.00 â??
Francisco DomÃnguez Chazo…………………………………….. 3.75 â??
Rafael Gomez RodrÃguez………………………………………….. 3.75 â??
Francisco Javier Acosta CastroagudÃn………………………………… 3.75 â??
Natalia Potel Saborido………………………………………………. 3.50 â??
Ramón Magán Bodaño……………………………………………… 3.50 â??
José Jorge Da Rocha Pereira Aires…………………………….. 3.50 â??
José Manuel Fandiño Loureiro………………………………….. 3.50 â??
David Crespo Crespo………………………………………………. 3,00 »
Manuel Figueira Pérez……………………………………………… 3.00 â??
VÃctor Manuel Frieiro Portas…………………………………….. 3.00 â??
Diego Alejandro Dopazo Otero………………………………….. 2.75 â??
Mª Olga Guitián GarcÃa…………………………………………….. 2.25 â??
Sergio Rumbo Moure……………………………………………….. 2.00 â??
Tendo en conta o anteriormente exposto, resultan propostos/as por este órgano de selección:
.
Lúis Sánchez López; Ramón Besada Gómez; Antonio RodrÃguez RodrÃguez; Isolina Caldelas Agrasar; Genaro Lafuente Lestón; Manuel Boquete RodrÃguez; e José Carlos Angueira Bentrón.
No caso de renuncia dalgún dos anteriores candidatos propostos, as vacantes cubriranse polo orden de puntuación que figura nesta acta.
De todo o cal esténdese a presente acta que en mostra da súa conformidade asinan os membros do tribunal.
0 comentarios